ZDARMA u rakouských hvězd čisté energie

Region Waldviertel Nibelungengau

Region Waldviertel Nibelungengau

Published by Tana Dutkevicova on 11. 06. 2014

Po tzv. malém modelregionu Waldviertler Kernland navštívíme jeho velkou variantu o 33 obcích. Je-li i vaší vizí ves se zelenou energií, pojeďte s námi!

V duchu rčení "nevstoupíš dvakrát do stejné řeky" nasměrovali naši rakouští partneři projektu Komunity pro zelenou energii druhou studijní cestu zástupců českých obcí jinam, než při cestě prvé (článek o ní připomínáme ZDE). I tentokrát ale půjde o to ukázat našincům usilujícím o instalace OZE ve svých sídlech ekoenergetické „hvězdy“ schopné úzce strategicky spolupracovat v zájmu snahy troufnout si i na větší projekty a tím i na větší domácí i evropské  finance. Také nyní je program ZDARMA nabízen našim zájemcům o směřování k energetické soběstačnosti vsí, tak jak se je snaží propojit neformální klub RURENER (– zájemci se jen musí sami dopravit do výchozího bodu exkurzí v Yspertalu.) Bohatý program začíná v pondělí 30. června ve 14 h a končí ve středu 2. července v 16 h. Rozdíl obou cest je však v tom, že poprvé nás hostilo společenství 13 obcí zvané Waldviertel Kernland a nyní to bude širší oblast sdružující více než dvojnásobek sídel, nazvaná Leader region jižní Waldviertel – Nibelungengau.

V programu, který doporučujeme zevrubnější pozornosti všech zájemců, stojí za podtržení hned tři lákadla: jednak pestrá skladba návštěv obecních instalací různých druhů obnovitelné energie, za druhé vhled do zdejší praxe obecních i regionálních dlouhodobějších strategií rozvoje udržitelné energetiky a za třetí návštěva Amstettenu, který se stal ekoenergetickou hvězdou dokonce evropského formátu. Vloni pro svůj energetický mix, jasnou vizi i dynamickou praxi zvítězil v Evropské lize obnovitelné energie v kategorii měst od 20 tis. do 100 tis. obyvatel.

Dodejme, že přihlášky zájemců o účast je třeba adresovat P. Pidané ze společnosti AF-CITYplan na mail Paulina.Pidana@afconsult.com (tel.: 277 005 509) a to - i v zájmu domluvy o dopravě na místo ve skupinách – co nejdříve.

Autor: Karel Merhaut